Rasa Beagle jest znana z przejawiania agresji na różne sposoby. Najczęstszym przejawem agresji u Beagle’ów jest pilnowanie przez psa miski z jedzeniem. Jeśli podczas jedzenia psa w domu obecne są dzieci, ostrzega się je, aby mu nie przeszkadzały. W przeciwieństwie do ludzi, ludzie nie myślą o jedzeniu w ten sam sposób. W związku z tym zachowanie to jest uważane za korekcyjne. Można nauczyć beagle’a mniejszej agresji, jeśli nie będzie postrzegał jedzenia jako ważnej części posiłku.

Zachowanie beagle’a

Zachowania psów rasy beagle nie są rzadkością. Niektóre rasy mogą być bardzo zaborcze i mogą wykazywać agresywne zachowanie, gdy ktoś próbuje ukraść im jedzenie i przestrzeń. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec jest szkolenie w zakresie posłuszeństwa. W ciągu kilku pierwszych tygodni życia szczeniaka beagle mogą wykazywać oznaki agresji, napinając mięśnie i błyskając zębami. Jeśli Twój beagle wykazuje takie oznaki, zachowaj bezpieczną odległość i nie pozwól mu zbliżać się do Twojego domu.

Jeśli Twój pies beagle staje się agresywny, postaraj się to zignorować. Agresywne zachowanie nie jest oznaką czułej miłości, ale może być sposobem komunikowania się z Tobą. Chociaż możesz być sfrustrowany lub poirytowany zachowaniem swojego beagle’a, postaraj się zrozumieć, że jest to dla niego sposób na wyrażenie swojej frustracji i bólu. Jeśli zauważysz, że Twój beagle warczy na psa sąsiada, spróbuj zidentyfikować czynnik wywołujący takie zachowanie.

Agresja u Beagle’a

Agresja psów rasy Beagle może mieć wiele przyczyn. Po pierwsze, beagle są hodowane do polowania w stadach. Zaborczość tej rasy często przekłada się na zachowania agresywne, zwłaszcza wobec nowych psów lub ludzi. Zachowania beagle’a związane z poszukiwaniem własności często nasilają się, gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny. Inne przyczyny agresji u psów beagle to brak socjalizacji i inne zmiany w domu.

Czytaj więcej:   Pies rasy Beagle - kolory umaszczenia

Chociaż beagle z natury nie są agresywne, mogą stać się agresywne, kiedy czują się zagrożone lub przestraszone. Tego typu zachowanie związane jest z ich reakcją „walcz lub uciekaj”, która jest naturalną reakcją na strach. Może to być również sposób na maskowanie choroby lub obrażeń przed właścicielami. Znajomość objawów agresji u psów rasy beagle jest pierwszym ważnym krokiem w kierunku jej zapobiegania lub kontrolowania. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak zapobiegać agresji u Twojego psa.

Objawy agresji u beagle’a

Jeśli Twój beagle zaczyna wykazywać agresywne zachowanie w stosunku do innych psów, powinieneś zrozumieć, że jest to wyraz frustracji, bólu lub złości. Jako właściciel powinieneś unikać fizycznego dyscyplinowania psa, a zamiast tego codziennie wygospodarować pewien czas na „czas dla beagle’a”. Dzięki temu będziesz w stanie stwierdzić, czy pies zachowuje się tak z jednego z tych powodów, czy po prostu szuka uwagi.

Jeśli zauważysz u swojego Beagle’a agresywne zachowanie, prawdopodobnie cierpi on na jakiś problem zdrowotny. Na przykład, brak sierści, senność i nadmierny przyrost masy ciała mogą być objawami ukrytego problemu zdrowotnego. Agresja może być również spowodowana uszkodzeniem pewnych obszarów mózgu, takich jak ośrodek węchu. Jeśli zauważysz takie objawy u swojego psa, koniecznie odwiedź lekarza weterynarii. Lekarz weterynarii może ustalić przyczynę zachowania Twojego Beagle’a i zalecić odpowiednie leczenie.

Socjalizacja beagle’a

Spośród wszystkich ras psów, beagle są znane z tego, że są niezwykle towarzyskie i często wpadają w depresję, gdy są pozostawione same sobie. W przeciwieństwie do innych ras, wolą przebywać w towarzystwie innych ludzi i zwierząt. W związku z tym socjalizacja szczeniaka beagle’a jest bardzo ważna dla jego ogólnego zdrowia. Przestrzeganie tych wskazówek pomoże Twojemu psu zaakceptować innych ludzi i zwierzęta jako część jego kręgu społecznego. Zacznijmy więc socjalizację szczeniaka rasy beagle już dziś!

Czytaj więcej:   Beagle adopcja - jak się przygotować

Jak w przypadku każdej rasy, właściwym czasem na rozpoczęcie socjalizacji psa beagle jest kilka pierwszych tygodni jego życia. Jak najszybciej zacznij socjalizować swojego psa z innymi psami i ludźmi z sąsiedztwa. Pamiętaj jednak, aby zacząć wcześnie. Im wcześniej zaczniesz socjalizować swojego beagle’a, tym szybciej przyzwyczai się on do innych ludzi i zwierząt. Pamiętaj o wielkości i wadze większych psów, ponieważ beagle jest małym psem, który nie jest przystosowany do dużych.