Filmy o zwierzętach wzbudzają wiele emocji. Szczególnie, jeśli w grę wchodzą psy. Czy pies to naprawdę najlepszy przyjaciel człowieka? Jakie filmy z tymi czworonogami warto obejrzeć? 

Filmy o pieskach – lista 

Do tej pory powstało wiele filmów, w których głównymi bohaterami są psy. Czasami są to filmy familijne, na których można się pośmiać, a czasem wyciskacze łez, które sprawiają, że widz zaczyna rozumieć potęgę uczuć, jakimi jest w stanie obdarzyć człowieka pies. Poniżej filmy o pieskach, które zdecydowanie warto obejrzeć:

 • „Mój przyjaciel Hachiko”
 • „Był sobie pies”
 • „Marley i ja”
 • „101 dalmatyńczyków”
 • „Zakochany kundel”
 • „Beethoven”
 • „Biały Kieł”
 • „K-9”
 • „Lassie wróć”
 • „Umberto D.”
 • „Biały pies”

Hachiko, Marley, Lassie – psy, które wzbudzają emocje

Jednym z pierwszych filmów na które warto zwrócić uwagę w przypadku filmów o psach jest „Mój przyjaciel Hachiko”. Film opowiada historię dr Parkera Wilsona, który przyjmuje pod swój dach szczeniaka rasy akita. Każdego dnia pies odprowadza swojego opiekuna do pracy, a następnie czeka na jego wyjście i wraca razem z nim. Gdy Parker niespodziewanie umiera Hachiko nie schodzi z posterunku. Do końca życia czeka na swojego opiekuna codziennie pokonując tę samą drogę i wierząc w powrót Parkera. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Kolejnym filmem, który daje do myślenia jest komedia „Marley i ja”. Młoda para Jen i John chce się przygotować do roli rodziców. W związku z tym przyjmują pod swój dach psa. Młody labrador daje swoim opiekunom nie tylko wiele radości, ale przyprawia ich również o ból głowy. Ma niespożytą energię, a liczne próby okiełznania zwierzaka kończą się fiaskiem. Opiekunowie zaczynają w końcu akceptować psiaka takim, jaki jest. „Lassie wróć” to kolejny tytuł godny zapamiętania. Film jest adaptacją powieści Erica Knighta. Opowiada historię owczarka szkockiego, który po rozdzieleniu ze swoim przyjacielem, chłopcem o imieniu Joe, przemierza długą drogą, aby powrócić do domu. 

Czytaj więcej:   Karma monobiałkowa – przysmak dla wybrednych psów

Beethoven, zakochany kundel i dalmatyńczyki

„Beethoven” to seria filmów o uroczym i niesfornym bernardynie, który przyprawia swoich opiekunów o liczne zawroty głowy. Jest to opowieść familijna o przyjaźni psa i człowieka. Beethoven trafia do rodziny Newtonów na chwilę i zostaje na dłużej, gdy skrada serce wszystkim członkom rodziny. „Zakochany kundel” jest animacją Disneya. Jest to opowieść o dwóch psach z innych światów, które mimo wszystko czują ze sobą więź. Lady jest cocker spanielką i pupilką zamożnych opiekunów, a Tramp, kundelkiem, którego życie nie oszczędzało. Jest jeszcze „101 dalmatyńczyków”. Film jest adaptacją książki Dodie Smith. Jest to opowieść o parze dalmatyńczyków i bezwzględnej miłośniczce naturalnych futer Cruelli, która poluje na dzieci głównych bohaterów, a także inne czworonogi, żeby przerobić je na futra. Bohaterowie dzielnie stają do walki. 

Kilka innych filmów godnych zapamiętania

Poza powyższymi filmami warto przypomnieć sobie również kilka innych tytułów, które sprawią, ze widz poczuje szeroką gamę emocji. Pierwszym z nich jest historia opisana w filmie „Był sobie pies”. Jest to opowieść dla całej rodziny opowiadająca historię czworonoga, który przez kolejne wcielenia próbuje połączyć się ze swoim opiekunem. W filmie szczęśliwe chwile przeplatają się z wzruszeniem i smutkiem. „Biały Kieł” to adaptacja powieści Jacka Londona. Opowieść o psie uratowanym z miejsca, w którym był zmuszany do walki z innymi czworonogami. Jest to podjęcie przez głównego bohatera walki z przeszłością psa i próba nauczenia go na nowo zaufania do ludzi. Jest jeszcze historia opisana w filmie „K-9”. Detektyw Dooley pracuje w wydziale do walki z narkotykami. Znany jest z niekonwencjonalnych metod, dlatego też szefostwo przydziela mu do pomocy wyszkolonego owczarka niemieckiego o imieniu Jerry Lee. I na koniec historia, którą opowiada film pt.: „Umberto D.”. Jest to opowieść o starszym mężczyźnie, który nie daje sobie rady w życiu. Jego emerytura nie wystarcza mu nawet na podstawowe potrzeby. W związku z tym bohater postanawia się zabić. Jednak zanim to zrobi stawia sobie jeden cel, który musi zrealizować: postanawia znaleźć dobrego opiekuna dla swojego ukochanego czworonoga.  

Czytaj więcej:   Pies rasy Beagle - jakie zabawki wybrać

Pies – najlepszy przyjaciel człowieka

Powyższe filmy pokazują jak wielka więź potrafi wytworzyć się pomiędzy człowiekiem, a psem. Warto obejrzeć je, żeby zrozumieć, że powiedzenie „pies to najlepszy przyjaciel człowieka” nie wzięło się znikąd. Psy są bardzo wierne opiekunom i lojalne względem nich. Są także stworzeniami szalenie inteligentnymi i kochają do końca życia.