Niektóre psy to prawdziwe łakomczuchy. Po drugiej stronie barykady znajdują się z kolei wybredne czworonogi zwane „niejadkami”. Chęć do jedzenia sprawiają im wyłącznie nieliczne produkty zgodne z ich własnych upodobaniem oraz z niechęcią patrzą na jakiekolwiek inne jedzenie. Bardzo często pojawia się wówczas problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości wartościowego pokarmu do ich organizmu. Z pomocą przychodzi karma monobiałkowa dla psa. Nawet dla niejadków będzie to doskonały przysmak. Dostępna w zróżnicowanych wersjach – z kurczakiem, mięsem wołowym, gęsią, jagnięciną, dziczyzną czy kaczką, trafi w podniebienie każdego czworonoga. Możliwości jest wiele, a eksperymentując z różnymi smakami, zaobserwujemy, który rodzaj mięsa smakuje najbardziej naszemu pupilowi. Jednocześnie nieustannie będziemy dostarczać mu potrzebnych wartości odżywczych.

Karma monobiałkowa z kaczką – szczególnie zimą oraz jesienią

Mięso z kaczki to bez wątpienia doskonały smakołyk. Co więcej, jest ono niezwykle wartościowe – zawiera wysoką ilość hipoalergicznego, przyswajalnego białka, który stanowi główny budulec mięśni. Karma z kaczką to także skarbnica fosforu, który doskonale wpływa na kości czworonogów, wapnia, żelaza oraz witamin z grupy A, B3, C oraz E. Jest to również wiele jedno- i wielonasyconych kwasów tłuszczowych, które korzystnie wpływają na wygląd sierści i włosa, zdrowie pupila, jego kondycję oraz wzmacniają układ sercowo-naczyniowy.

Karma monobiałkowa z kaczką będzie doskonałym przysmakiem dla wszystkich piesków – mniejszych i większych raz. Sięgnąć po nią warto szczególnie zimą oraz jesienią, kiedy organizm pupili wymaga więcej białka zwierzęcego w diecie, minerałów, witamin oraz substancji wzmacniających odporność.

Jagnięcina w karmie monobiałkowej – hipoalergiczne źródło białka zwierzęcego

Jagnięcina stosowana w karmie monobiałkowej to doskonałe źródło cynku, fosforu oraz żelaza. Co więcej, jest ona także hipoalergicznym źródłem najwyższej jakości białka zwierzęcego. Dzięki obecności witamin B3 oraz B12, karma monobiałkowa z jagnięciną wspiera funkcjonowanie układu nerwowego. Zajdziemy tam także witaminę A, która jest niezbędna do prawidłowego widzenia. Wyróżnia się ona zdrowotnymi właściwościami, które korzystnie wpływają na siłę, wzrok oraz ogólną kondycję czworonogów. Właśnie dlatego polecana jest wszystkim pieskom – większym, mniejszym, młodszym oraz starszym. Co ciekawe, jeżeli nasz pupil boryka się z problemami skórnymi, jagnięcina powinna znajdować się w jego codziennej diecie.

Czytaj więcej:   Pies rasy Beagle - Historia Rasy