Jeśli chcesz posiadać mieszańca beagle’a z owczarkiem niemieckim, powinieneś najpierw wiedzieć kilka rzeczy. Rasa ta jest bardzo inteligentna, a ponieważ jest potomstwem dwóch niezwykle inteligentnych ras rodzicielskich, może być wspaniałym towarzyszem codziennych ćwiczeń i zabaw. W rzeczywistości nauczą się nawet posłuszeństwa wobec Ciebie! Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swojego nowego pupila, możesz zlecić jego szkolenie profesjonaliście.

Beagle i Owczarek

Krzyżówka beagle’a z owczarkiem niemieckim to niezwykła rasa, posiadająca cechy charakterystyczne dla obu ras. Mieszaniec beagle’a i owczarka niemieckiego dziedziczy po beagle’u gładką sierść, a po owczarku niemieckim podwójną sierść, pod którą znajduje się jedna warstwa gęstej wełny. Nazwa „Beagleman” odnosi się zarówno do psa, jak i do potocznego przezwiska mieszańca. Rasa została spopularyzowana w latach 70. i 80. ubiegłego wieku w ramach mody na designerskie psy. Ta mieszanka ras jest pracowitym psem o kochającym temperamencie.

Problemy zdrowotne związane z owczarkami niemieckimi i Beagle’ami różnią się stopniem nasilenia, a mieszaniec Beagle’a i owczarka niemieckiego jest podatny na niektóre choroby. Owczarek niemiecki jest podatny na opadające uszy i chorobę krążka międzykręgowego, czyli dwie choroby wymagające stałej pielęgnacji. Mieszaniec owczarka niemieckiego z Beaglem jest bardziej narażony na infekcje uszu, co wynika z dziedzictwa owczarka niemieckiego.

Lęk separacyjny jest częstym problemem u mieszańców owczarka beagle’a i należy podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby uchronić psa przed tym schorzeniem. Jeśli planujesz zabierać szczeniaka na spacer, powinieneś umieścić go w klatce lub w bezpiecznym miejscu na czas dłuższej nieobecności. Musisz także pamiętać, że psy tej rasy są dość głośne, więc przygotuj się na słuchanie głośnych dźwięków lub odgłosów ludzi idących ulicą. Należy również pamiętać, że psy tej rasy są pyskate i uwielbiają gryźć, dlatego należy wcześnie rozpocząć szkolenie w zakresie zapobiegania pogryzieniom i innym niepożądanym zachowaniom.

Przed zakupem szczeniaka upewnij się, że oboje rodzice są zdrowi. Beagle powinien być przebadany pod kątem dysplazji stawów biodrowych i problemów z oczami. Owczarek niemiecki musi przejść test temperamentu, aby ustalić, czy nie ma mielopatii zwyrodnieniowej i autoimmunologicznej choroby tarczycy. Owczarek niemiecki powinien dostawać nie więcej niż dwie filiżanki karmy dziennie. Potrzebują one jednak dużo ruchu.

Owczarek niemiecki

Mieszaniec Beagle’a z owczarkiem niemieckim ma niezwykle przyjazną i kochającą naturę. Rasa ta ma krótkie nogi i brązowe oczy, a jej dwukolorowa sierść może być od średniej do bardzo gęstej. Psy te regularnie się zrzucają, dlatego należy być przygotowanym na poświęcenie dużej ilości czasu i energii na pielęgnację i szkolenie psa. Beagle o umaszczeniu owczarka niemieckiego jest wspaniałym zwierzęciem rodzinnym.

Problemy zdrowotne owczarka beagle są ograniczone, głównie ze względu na genetykę obojga rodziców. Jednak owczarek beagle może nadal cierpieć na problemy ze stawami, co wpływa na ruch i jakość życia. Z drugiej strony owczarki niemieckie mogą cierpieć na dysplazję, schorzenie bioder, łokci i nóg. Postępujący zanik siatkówki i zaćma są częstymi problemami zdrowotnymi u psów rasy GSD, a te dwie rasy są podatne na problemy z poruszaniem się.

Czytaj więcej:   Jak przeprowadzić trening samotności u psa

Owczarek niemiecki Beagle jest wesołym i czułym psem, który podąża za swoim właścicielem, gdziekolwiek się on uda. Rasa ta jest bardzo inteligentna, wymaga pewności siebie i silnego poczucia własnej wartości. Pomimo swojego uroczego wyglądu, Beagle są również doskonałymi towarzyszami i psami stróżującymi. Owczarki niemieckie są często psami terapeutycznymi. Ich duże uszy potrafią wychwycić dźwięki z dużej odległości i są bardzo wrażliwe na zaburzenia emocjonalne.

Wielkość owczarka niemieckiego Beagle mix zależy od jego rodziców. Owczarek niemiecki jest prawie dwa razy wyższy niż Beagle, podczas gdy Beagle jest znacznie mniejszy. Mieszaniec owczarka niemieckiego i beagle’a będzie najprawdopodobniej psem średniej wielkości, o wzroście od 13 do 26 cali i wadze od 20 do 70 funtów. Podobnie jak w przypadku owczarka niemieckiego, Beagle z krzyżówką z owczarkiem niemieckim będzie miał prawdopodobnie średniej długości sierść i będzie średniej wielkości.

Zdrowie mieszańca Beagle’a i owczarka niemieckiego

Mieszańce beagle’a i owczarka niemieckiego to doskonałe połączenie dwóch znanych ras. Chociaż każda z ras ma swoją własną, niepowtarzalną osobowość, są one bardzo inteligentne, lojalne i niezależne. Mieszaniec Beagle’a i owczarka niemieckiego to doskonały wybór dla aktywnych rodzin. Mimo że psy te doskonale dogadują się z dziećmi, nie są odpowiednie dla małych dzieci i nigdy nie powinny być pozostawiane bez opieki, zwłaszcza jeśli nie są wyszkolone.

Zdrowie mieszańca owczarka beagle’a jest ogólnie lepsze niż jego ras rodzicielskich. Jest mniej prawdopodobne, że pies będzie cierpiał na wiele dziedzicznych problemów zdrowotnych, ale ważne jest, aby monitorować go pod tym kątem. Beagle są podatne na infekcje uszu. Należy pamiętać o wyborze obroży z materiału na bazie silikonu, aby nie uszkodzić płatków uszu. Owczarek beagle może być również podatny na dysplazję stawów biodrowych.

Dieta owczarka beagle powinna być odpowiednia dla psa średniej wielkości. Dieta szczeniąt zależy od wieku i poziomu aktywności psa. Dietetycy mogą pomóc w opracowaniu najlepszego planu żywieniowego dla Twojego owczarka Beagle. Zbilansowana dieta psa może zawierać zarówno białko zwierzęce, jak i roślinne. Priorytetem w diecie powinno być białko zwierzęce, ponieważ dostarcza ono aminokwasów, które wspomagają zdrowe trawienie.

Mieszańce Beagle’a i owczarka niemieckiego mają stosunkowo zdrowy układ odpornościowy, ale są podatne na wiele chorób. W przeciwieństwie do ras czystej krwi, rasy użytkowe mogą dożyć nawet 15 lat, a przy odpowiedniej opiece stan zdrowia psa rasy mieszanej Beagle i owczarka niemieckiego będzie lepszy niż się spodziewamy. U mieszańców beagle’a i owczarka niemieckiego mogą również wystąpić problemy z oczami. Wiśniowe oko, zwłaszcza u młodych szczeniąt, jest częstym schorzeniem, a owczarki niemieckie są podatne na problemy z funkcjonowaniem trzustki i odbytu.

Wielkość mieszańca beagle’a i owczarka niemieckiego

Mieszańce beagle’a i owczarka niemieckiego są krzyżówką dwóch popularnych ras psów: beagle’a i owczarka niemieckiego. Posiadają te same cechy osobowości, ale ich wielkość i wygląd są zupełnie inne. Owczarek beagle ma szczupłą budowę ciała i jest znany ze swojego przyjaznego nastawienia. Ma długi ogon i brązowe oczy. Ta krzyżówka nie podlega standardom rasy, dlatego jej wielkość i umaszczenie mogą się różnić w zależności od szczeniaka.

Czytaj więcej:   Pies Beagle z rodowodem

Przeciętna suka mieszańca Beagle’a i owczarka niemieckiego ma 22 cale wzrostu i waży około 49 funtów. Żyją do 14 lat. Rasa ta jest znana ze swoich zdolności łowieckich, gotowości do obrony swoich właścicieli oraz skłonności do zabawy. Mieszaniec owczarka niemieckiego i beagle’a jest wspaniałym zwierzęciem rodzinnym, doskonałym towarzyszem zabaw i doskonałym psem stróżującym. Jeśli chcesz mieć takiego psa dla siebie, zapoznaj się z poniższymi faktami.

Wielkość mieszańca Beagle’a i owczarka niemieckiego zależy od rodziców. Obie rasy rodzicielskie są psami średniej wielkości, a szczeniak mieszańca Beagle’a i owczarka niemieckiego będzie plasował się pomiędzy nimi. Samce owczarków beagle mogą ważyć od 25 do 65 kg. Samice owczarków niemieckich są mniejsze od samców Beagle i będą mniej więcej tej samej wielkości, co samce owczarków niemieckich.

Mieszanka beagle’a i owczarka niemieckiego jest niezwykle inteligentna i łatwa w szkoleniu. Szczenię beagle’a nie jest tak uparte jak dorosły owczarek niemiecki. Mogą być nieco płochliwe, ale jest to zazwyczaj łagodzone przez wczesne szkolenie. Dorosłe owczarki beagle mogą wymagać szkolenia przez profesjonalnego tresera. Powinny być również szkolone w zakresie podstaw posłuszeństwa i gryzienia.

Stymulacja umysłowa potrzebna dla mieszańca owczarka niemieckiego Beagle

Owczarek niemiecki jest bardzo inteligentną rasą. Aby w pełni wykorzystać jego intelekt, potrzebuje on dużo stymulacji umysłowej. Chociaż owczarki niemieckie chętnie się uczą, ich potrzeba ćwiczeń umysłowych powstrzymuje je od zachowań destrukcyjnych lub powodujących nudę. Aby zapewnić psu stymulację umysłową, można mu zaproponować różne gry lub zajęcia, takie jak aportowanie lub zabawa zabawkami. Taka stymulacja psychiczna jest również bardzo ważna w zapobieganiu zachowaniom depresyjnym lub frustracyjnym.

Mieszaniec owczarka niemieckiego i beagle’a potrzebuje codziennych ćwiczeń i stymulacji psychicznej. Ze względu na pochodzenie od swoich rodziców, rasa ta potrzebuje co najmniej dwóch godzin ruchu i zabawy na świeżym powietrzu dziennie. Ze względu na pochodzenie od rasy Beagle, psy tej rasy mogą czasami wyć, szczególnie gdy chcą zwrócić na siebie uwagę. Ta cecha może sprawić, że nie będą one odpowiednie dla osób, które nie tolerują ciągłego wycia.

Owczarek beagle znany jest z tego, że ma bardzo duże paznokcie, które mogą drapać i skrobać powierzchnie. Należy je również regularnie szczotkować, ale nie jest to konieczne. Mieszaniec owczarka niemieckiego może również doświadczać niedrożności jelit, co może prowadzić do drgawek. Powinieneś zapewnić swojemu owczarkowi beagle dużo ruchu i częste karmienie w ciągu dnia. Zapewnienie stymulacji umysłowej Twojemu mieszańcowi owczarka beagle pomoże utrzymać go w szczęściu i zdrowiu.

Pozostawianie psa mieszańca bez nadzoru może być niebezpieczne. Pozostawienie go samego na dłuższy okres czasu może doprowadzić do bałaganu w całym domu. Możesz rozwiązać ten problem, wyprowadzając go na spacer trzy lub cztery razy dziennie. Staraj się, aby te sesje na świeżym powietrzu trwały co najmniej godzinę. Nawet podwórko może być dla psa źródłem stymulacji umysłowej. Pamiętaj jednak o ścisłym nadzorowaniu psa ze względu na jego skłonność do kopania.