Beagle to ukochana rasa, ale wymaga też podstawowego szkolenia i szczepień. Być może zastanawiasz się, jaki będzie koszt posiadania Beagla. Oto przegląd ich kosztów. Średni koszt posiadania Beagle’a wynosi około 345 dolarów, a ceny wahają się od 150 do 650 dolarów. Poza szkoleniem i szczepieniami, będziesz musiał kupić podstawowe artykuły dla Beagle’a.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z animals.com.pl

Beagle to kochająca rasa

Beagle to bardzo kochająca rasa. Mają naturalną skłonność do sprawiania przyjemności swoim właścicielom i uwielbiają się przytulać. Dzięki odpowiedniej socjalizacji Twój pies powinien przyzwyczaić się do bycia przytulanym i kochanym. Pamiętaj, aby dawać swojemu beagle’owi dużo czułości, aby wzmocnić więź z pupilem. Pamiętaj jednak, aby obchodzić się z psem delikatnie. Niektóre rasy psów nie są tak kochające jak inne.

Beagle uwielbiają spędzać czas ze swoimi właścicielami i będą chodzić za Tobą po całym domu. Psy są z natury ciekawskie, ale lubią być blisko swoich właścicieli i często ustawiają się w uprzywilejowanej pozycji, podczas gdy Ty coś robisz. To sprawia, że psy te są dobrym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi, ale właściciele powinni podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby zapobiec ich ucieczce. Oznacza to, że należy znaleźć kreatywne sposoby na zapewnienie beagle’owi rozrywki.

Chociaż niektóre rasy psów nie są tak czułe jak beagle, przytulanie beagle’a może przynieść korzyści fizyczne. W szczególności pomaga zmniejszyć stres u ludzi poprzez podniesienie poziomu oksytocyny, hormonu miłości. Badania przeprowadzone w Austrii wykazały, że spojrzenie psa zwiększa poziom oksytocyny w organizmie. Może to pomóc w walce z depresją. Co więcej, może również pomóc zwierzęciu w walce z lękiem, który jest powiązany z wyższym ryzykiem chorób serca i udaru.

Wymagają niewielkiego szkolenia

Beagle to ciekawskie, kochane i inteligentne psy, które wymagają niewielkiego szkolenia, aby wykonywały czynności, które chcesz, aby wykonywały. W związku z tym szkolenie beagle’a wymaga czasu i cierpliwości. Szkolenie psów tej rasy najlepiej przeprowadzać, gdy są one jeszcze szczeniętami. Szkolenie jest zwykle łatwiejsze na etapie szczenięcia. Można zacząć od podstawowych komend i wyznaczania granic, takich jak siad i zostań. Beagle potrzebują dwóch godzin szkolenia dziennie, najlepiej po obiedzie.

Beagle są znane z upartej natury. W związku z tym zwykle mają małą podzielność uwagi i nie będą walczyć o uwagę właściciela. Mimo że są znane ze swojej lojalności, mogą stać się uparte, jeśli nie zostaną odpowiednio nauczone. Możesz także nauczyć swojego beagle’a siadania i zostawania, koncentrując się na dawaniu zwierzęciu smakołyków, gdy zrobi dobry uczynek. Pamiętaj, aby nie zostawiać swojego beagle’a bez nadzoru podczas drzemki.

Jeśli masz problemy z nauczeniem swojego beagle’a podstawowych komend, spróbuj zabrać szczeniaka do szkoły posłuszeństwa. Szkolenie posłuszeństwa pomaga szczeniętom nauczyć się podstawowych komend i zbudować pełną zaufania relację z właścicielem. Szkolenie klikerowe jest popularną metodą szkoleniową, ale Twojemu Beagle’owi trudno będzie nauczyć się tego zachowania bez profesjonalnego trenera. Niemniej jednak, możliwe jest nauczenie Twojego Beagle’a siadania na zawołanie za pomocą metody szkolenia klikerowego.

Żyją blisko 13 lat

Psy rasy Beagle są drogie. Powinieneś spodziewać się co najmniej jednego nagłego wypadku, a koszty leczenia mogą wynieść nawet 2800 dolarów rocznie. W zależności od konkretnego schorzenia, możesz być zmuszony zapłacić znacznie więcej. Dobra wiadomość jest taka, że możesz zaoszczędzić pieniądze dzięki wczesnemu wykrywaniu i zrozumieniu powszechnych chorób psów rasy beagle. Trochę badań przed zakupem pomoże Ci zminimalizować te wydatki. Oto kilka sposobów na obniżenie kosztów opieki zdrowotnej dla Twojego nowego pupila.

Czytaj więcej:   Pies rasy Beagle a dzieci w domu

Sezonowe różnice w podaży i popycie wpływają na cenę beagle’ów. Wiosna i lato to szczyt sezonu kupowania psów rasy beagle. Sklepy zoologiczne i hodowcy mają zazwyczaj więcej szczeniąt na sprzedaż niż w miesiącach zimowych. Może to wpływać na cenę, ale pamiętaj, że niektóre rasy psów są poszukiwane w chłodniejszym klimacie i na terenach łowieckich. Aby zaoszczędzić pieniądze, rozejrzyj się i poszukaj szczeniąt w różnych rejonach. Przed zakupem odwiedź hodowle i spotkaj się z hodowcami.

Coroczne wizyty u weterynarza również mogą kosztować kilkaset dolarów. Wizyty te zwykle obejmują szczepienia, leki profilaktyczne i badania laboratoryjne. Warto również rozważyć ubezpieczenie dla zwierząt, które pokrywa część kosztów weterynarza. Koszt szczepień Twojego Beagle’a może wynosić od 100 do 300 dolarów rocznie. Ale możesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, rozważając ubezpieczenie zwierzęcia.

Potrzebują szczepień

Przed zakupem psa rasy Beagle, upewnij się, że sprawdziłeś dokumentację szczepień i wiesz, co obejmuje ubezpieczenie. Istnieje 11 szczepień podstawowych, które powinieneś wykonać, a także szczepienia dodatkowe, które są opcjonalne, ale nadal bardzo ważne. Wścieklizna jest szczepieniem obowiązkowym, ale w niektórych stanach wymagane są dodatkowe szczepienia, w tym przeciwko parwowirozie. Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii zaleca, aby wszystkie psy otrzymały te szczepionki, a także inne szczepienia dodatkowe.

Parwowirus jest chorobą, która atakuje serce, układ krążenia i białe krwinki. Wirus może uszkodzić mięsień sercowy, powodując przewlekłą niewydolność serca, a nawet śmierć. Choroba ta nie przenosi się na ludzi, ale dla beagli może być śmiertelna. Może jednak powodować kulawiznę, zapalenie stawów i zapalenie stawów. Choroba z Lyme jest również przenoszona na beagle przez kleszcze. Chociaż może być ona śmiertelna dla psów, można ją leczyć antybiotykami.

Beagle są łatwe w szkoleniu, ale wymagają regularnej pielęgnacji. Psy tej rasy są bardzo energiczne i mogą stać się destrukcyjne, gdy się nudzą. Pamiętaj, aby zapewnić mu dużo ruchu i odwrócić jego uwagę. Wizyty u weterynarza nie są drogie dla Beagle’a, ale wymaga on regularnych badań. Większość szczeniąt wymaga badań kontrolnych tylko raz w roku po szczepieniach.

Wymagają wysokiej jakości diety

Cena wysokiej jakości karmy dla psów rasy beagle jest zazwyczaj wysoka, ale nie stanowi to problemu, jeśli jesteś gotów poświęcić czas na jej znalezienie. Zakup wysokiej jakości karmy dla Twojego beagle’a pomoże Twojemu psu pozostać zdrowym i szczęśliwym. Podobnie jak ludzie, beagle są podatne na problemy zdrowotne, dlatego musisz uważnie kontrolować ilość spożywanych przez nie kalorii, aby nie dopuścić do nadwagi.

Wysokiej jakości dieta dla beagla powinna zawierać dużo białka i składać się głównie z pełnowartościowego mięsa. Wybieraj posiłki zawierające od 30 do 40% białka, aby utrzymać beztłuszczową masę mięśniową i prowadzić aktywny tryb życia. Suplementy takie jak kwasy tłuszczowe omega i błonnik prebiotyczny wspomagają zdrowie układu pokarmowego psa i zapobiegają niektórym chorobom. Glukozamina i inne składniki przeciwzapalne zminimalizują możliwość wystąpienia bólu stawów i zapalenia stawów.

Czytaj więcej:   L4 z powodu chorego psa – coraz częstszy benefit w firmach

Dobrze zbilansowana dieta dla psów rasy beagle powinna zawierać surowe mięso, kości, olej rybny i warzywa. Wysokiej jakości dieta będzie również zawierać kwasy tłuszczowe Omega-3, niezbędne aminokwasy oraz odpowiednią ilość kalorii. Wysokiej jakości dieta składa się z naturalnych składników, a także zawiera szereg witamin i minerałów, w tym kwasy tłuszczowe Omega-3. Można również kupić gotowe surowe karmy.

Wymagają regularnych wizyt u weterynarza

Beagle są podatne na kilka chorób, z których niektóre mogą być przekazywane z rodziców na potomstwo. Należą do nich dysplazja stawów biodrowych, padaczka psów i niedobór czynnika VII, który wpływa na krzepliwość krwi. Odpowiedzialni hodowcy sprawdzają szczenięta i materiał hodowlany pod kątem wad genetycznych. Regularne wizyty u weterynarza mogą kosztować nawet 100 dolarów za wizytę. W zależności od lokalizacji i lekarza weterynarii, możesz być w stanie znaleźć tańszą alternatywę.

W zależności od kliniki i okolicy, w której mieszkasz, roczne badania kontrolne psa rasy Beagle mogą kosztować od 125 do 265 dolarów. Wizyty te zazwyczaj obejmują szczepienia, leki przeciw robakom sercowym i pchłom oraz badanie fizykalne. Pierwszy rok opieki będzie kosztował około 595 dolarów, natomiast kolejne lata powinny kosztować około 130 dolarów. Koszt pierwszego roku życia psa rasy beagle wynosi około 595 dolarów. Kwota ta nie obejmuje kosztów kastracji, które mogą wynieść od 50 do 300 dolarów.

Koszt regularnych wizyt u weterynarza dla psa rasy beagle jest stosunkowo niski, ale koszty mogą wzrosnąć, jeśli u Twojego psa rozwinie się choroba. Koszt leczenia choroby psa rasy beagle zależy od kraju, w którym mieszkasz i od tego, czy mieszkasz w dużym mieście, czy w małym miasteczku. Jednak średni koszt opieki profilaktycznej nad szczeniakiem rasy beagle wynosi 860 dolarów, a nad dorosłym psem – 669 dolarów. Plany ubezpieczeniowe pokrywają około 80% kosztów leczenia weterynaryjnego po odliczeniu udziału własnego.

Wymagają ubezpieczenia dla zwierząt domowych

Beagle zazwyczaj żyją od 10 do 15 lat, co oznacza, że początkowy koszt może wynieść około 6 225 dolarów. Wydatki te obejmują również karmę i przysmaki, szczepienia, mikroczipowanie, kastrację i licencję. Należy również wziąć pod uwagę koszt ubezpieczenia zwierzęcia. Te wydatki mogą wynieść ponad 7 200 USD rocznie. A jeśli musisz regularnie zabierać psa do weterynarza, możesz liczyć się z wydatkami rzędu 140-200 dolarów rocznie.

Podczas gdy większość firm ubezpieczeniowych nie pokrywa wcześniej istniejących schorzeń, Embrace różni się od wielu innych firm. Ich plan oferuje kompleksowe pokrycie i nie nakłada ograniczeń wiekowych na istniejące wcześniej choroby. Można dostosować plan tak, aby obejmował pokrycie głównych chorób, opiekę profilaktyczną, pomoc w nagłych wypadkach oraz choroby dziedziczne. Kolejną zaletą tego planu jest to, że składki są bardzo konkurencyjne i wahają się od 38 do 49 dolarów rocznie, w zależności od lokalizacji i wieku zwierzęcia.

Beagle wymagają również rutynowych wizyt u weterynarza. Jeśli planujesz kupić psa rasy Beagle, musisz wykupić ubezpieczenie dla zwierząt jeszcze przed zakupem psa. Uszy Beagle’a są długie i klapnięte, co może zatrzymywać wilgoć i powodować infekcje. Imię Beagle pochodzi z języka francuskiego i oznacza „głośne usta”, co odnosi się do wokalnej natury tej rasy.