Jeśli planujesz kupić psa rasy Beagle do swojego domu, oto kilka wskazówek. Psy te są figlarne, inteligentne i uwielbiają ruch. Są to cechy, które możesz wykorzystać, aby upewnić się, że Twój Beagle będzie dobrze pasował do Ciebie i Twoich dzieci. Ale ważne jest też, abyś zrozumiał, że beagle mogą być szorstkie w stosunku do dzieci. Przeczytaj dalej, aby poznać kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z carnasus-york.com

Beagle są chętne do zabawy z dziećmi

Beagle należą do najbardziej przyjaznych ras psów i dobrze dogadują się z dziećmi. Są niezwykle energiczne, ale w pobliżu dzieci zachowują się spokojnie i przyjaźnie. Są również doskonałymi psami stróżującymi, ponieważ ich głęboki szczek ostrzega właściciela, gdy w pobliżu znajduje się ktoś obcy lub potencjalne zagrożenie dla dzieci. Z tego powodu należy zachować ostrożność, wprowadzając nowego psa do domu, w którym są małe dzieci. Mimo że większość dzieci garnie się do psów, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o temperamencie Beagle’a, jeśli mieszkasz z małymi dziećmi.

Beagle potrzebuje codziennego ruchu. Ich rasa została pierwotnie wyhodowana do polowań, więc mają dużo energii. Oznacza to, że musisz zabierać je na codzienne spacery. Pamiętaj też, aby wyprowadzać je na smyczy! Dzieci należy nauczyć, aby nie wchodziły na psa, nie siadały na nim i nie zabierały mu jedzenia. W przeciwnym razie pies może je ugryźć lub podrapać. Pamiętaj o socjalizacji psa z dziećmi, zanim pozwolisz im na kontakt z Twoim pupilem.

Ze względu na swój awanturniczy charakter beagle są doskonałymi zwierzętami domowymi dla rodzin z małymi dziećmi. Pomimo ich figlarnej natury, przez większość czasu mogą pozostawać bez nadzoru. Powinieneś jednak być przygotowany na to, że pies będzie trochę brudził przy jedzeniu. Choć beagle świetnie radzą sobie z dziećmi i niemowlętami, mogą być łakomczuchami i jeść wszystko, co znajdą. W związku z tym nie są odpowiednimi psami stróżującymi dla małych dzieci.

Beagle są bardzo inteligentnymi psami i bywają uparte, jeśli chodzi o szkolenie. To sprawia, że są dobrymi psami stróżującymi, dlatego ważne jest, aby być konsekwentnym w szkoleniu. Stosuj te same komendy i nagradzaj te same zachowania, aby zapewnić spójny reżim szkoleniowy. I nie zapominaj o szkoleniu przez pierwsze kilka lat! Kiedy już opanujesz podstawy, łatwo będzie Ci utrzymać szczęście Twojego nowego szczeniaka.

Uwielbiają ćwiczenia z dziećmi

Jeden z najbardziej przyjaznych psów, beagle uwielbia ruch i zabawę na świeżym powietrzu. To także świetny wybór dla aktywnych rodzin, ponieważ beagle są bardzo tolerancyjne i dobrze dogadują się z dziećmi. Czasami jednak mogą być bardzo hałaśliwe, dlatego należy je socjalizować od najmłodszych lat. Beagle potrzebują także dużo ruchu i stymulacji, aby były szczęśliwe i zdrowe.

Beagle są niezwykle przyjazne w stosunku do dzieci i potrafią dobrze bawić się zarówno z dużymi, jak i małymi dziećmi. Ich energiczna osobowość zachęca dzieci do spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu, więc musisz być gotów zrezygnować z czasu spędzanego przy komputerze i spotkań towarzyskich z przyjaciółmi, aby zabrać swojego beagla na spacer. Jednak beagle to świetny wybór dla osób z dziećmi w każdym wieku, świetnie sprawdzają się także w dużych rodzinach.

Czytaj więcej:   Mieszaniec Beagle z owczarkiem niemieckim

Jako rasa o bardzo inteligentnej osobowości, beagle dobrze dogadują się z dziećmi. Świetnie dogadują się z dziećmi, ponieważ są z natury ciekawskie i szybko się uczą. Podczas przebywania z dziećmi na dworze beagle powinny być trzymane na smyczy, nie należy jednak pozwalać im biegać swobodnie bez nadzoru. Beagle potrzebują też dużo uwagi, dlatego zabawa z dziećmi jest ważnym elementem budowania więzi rodzinnych.

Pomocne może być również przyłączenie się do basenu dla psów w Twojej okolicy. W ten sposób wszyscy w sąsiedztwie będą mogli na zmianę wyprowadzać psy. Zamień obowiązki z sąsiednimi domami. Na przykład właściciel psa rasy beagle może na zmianę wyprowadzać i ćwiczyć swoje cztery psy. Oprócz codziennych spacerów beagle lubią towarzystwo innych zwierząt domowych. Należy jednak uważać, ponieważ psy te gubią sierść i wymagają częstej pielęgnacji.

Są tolerancyjne dla dzieci

Jak każdy pies, beagle są naturalnie tolerancyjne w stosunku do dzieci w domu, ale przed zaufaniem w stosunku do małych ludzi muszą być jeszcze zsocjalizowane z niemowlętami i małymi dziećmi. Jeśli Twoje dziecko jest małe, możesz rozważyć adopcję szczeniaka zamiast dorosłego psa, aby wzmocnić pozytywne relacje między Tobą a Twoim beaglem. W tym czasie możesz spędzić z dzieckiem dużo czasu i nauczyć je właściwych zachowań w kontakcie z beaglem.

Ze względu na swoją inteligencję, beagle szybko się uczą i są niezwykle tolerancyjne wobec dzieci w domu. Wcześnie rozpoznają swoich panów i traktują inne dzieci jako część stada. Chętnie wykonują zadania i nie postrzegają ich jako pracy. Wręcz przeciwnie, wolą takie zajęcia, ponieważ zapewniają one psom stymulację fizyczną. Beagle są tolerancyjne wobec dzieci i chętnie wchodzą z nimi w interakcje.

Wymagania pielęgnacyjne Beagle’a są niewielkie. Nie gubią dużo wody, więc można je czesać raz lub dwa razy w tygodniu. Nie wymagają kąpieli, ale powinieneś regularnie szczotkować ich sierść, używając gumowej rękawicy lub miękkiej szczotki. Jeśli Twój Beagle się zabrudzi, możesz go wykąpać w razie potrzeby. Należy trzymać dzieci z dala od miski z jedzeniem, ponieważ beagle są łakomczuchami. Pamiętaj o zabezpieczeniu koszy na śmieci i szafek, aby nie dostały się one do jedzenia dzieci.

Najlepszym sposobem na wychowanie psa jest zapewnienie mu spokoju i tolerancji, a także socjalizacja i utrzymywanie kontaktów z dziećmi od najmłodszych lat. Dzieci trzeba nauczyć, jak obchodzić się z psem, a Ty powinieneś upewnić się, że szczeniak jest socjalizowany z innymi psami i ludźmi. To samo dotyczy małych dzieci i charakteru każdego z nich. Odpowiedni pies rasy beagle może stać się najlepszym przyjacielem dziecka.

Są inteligentne przy dzieciach

Choć pies rasy beagle i dzieci w domu są niezwykle inteligentne, nie oznacza to, że można im ufać w kontaktach z małymi dziećmi. Są inteligentne, ale nie pasują do standardowych kryteriów badawczych. Korzystając z listy dr Corena, możesz ocenić ich inteligencję w wielu dziedzinach, takich jak instynkt, praca i posłuszeństwo. Dzieci uczą się nowych rzeczy dzięki codziennym doświadczeniom, a pies rasy beagle posiada specjalistyczne umiejętności, które może wykorzystać, aby uczynić Twój dom lepszym miejscem dla Twoich dzieci.

Czytaj więcej:   Jak urządzić mieszkanie z myślą o Beagle?

Beagle wymagają dużej ilości ruchu. Ponieważ pierwotnie zostały wyhodowane jako psy myśliwskie, mają dużo energii. Jeśli Twój pies nie będzie miał wystarczająco dużo ruchu, znudzi się i zacznie szukać sposobów na spalenie energii. Są one jednak niezwykle inteligentne, więc aby były dobrymi zwierzętami domowymi, należy je odpowiednio wyszkolić. Aby zmotywować psa do nauki, można używać smakołyków.

Mimo swojego upartego charakteru Beagle jest wspaniałym towarzyszem. Są inteligentne i beztroskie, dzięki czemu są wspaniałymi towarzyszami. Nawet dzieci pokochają ich zabawną i czułą naturę. Pies rasy Beagle i dzieci w domu są mądre i czułe! Te cechy sprawiają, że beagle są doskonałymi zwierzętami domowymi dla rodzin z małymi dziećmi. A więc, jak one do siebie pasują? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy masz szczęście.

Choć pies rasy Beagle i dzieci w domu są niezwykle inteligentne, nie są tak wrażliwe jak psy innych ras. Są również przyjazne i nie wymagają dużych nakładów na utrzymanie, co sprawia, że są świetnymi towarzyszami dla młodych rodzin. Chociaż pies rasy Beagle i dzieci w domu są bardzo inteligentne, nie zawsze robią to, co chcesz. Ostatecznie wolą to, co jest dla nich najlepsze. Beagle cenią też swoje priorytety wyżej od Twoich.

Beagle i noworodki

Powinny spotykać się z dziećmi w wieku od siedmiu do szesnastu tygodni. Doskonałym sposobem na nawiązanie więzi z tą rasą jest pozwolenie dzieciom na zabawę z nią. Małe dzieci z pewnością chętnie będą bawić się z pupilem w aportowanie i chowanego. Ucieszy je również interakcja z innymi psami i ludźmi. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia zachowań agresywnych zarówno u Ciebie, jak i u Twojego zwierzęcia.

Najlepszym sposobem na zapewnienie psu rasy Beagle dużej ilości ruchu jest codzienny spacer i dawanie mu zabawek. Beagle uwielbiają się bawić i znajdą wszystko, co mogą pogryźć. Pies, który jest wiecznie głodny, będzie gryzł wszystko, łącznie z zabawkami, dlatego pamiętaj, aby podawać mu również przekąski. Mimo że psy te są skłonne do zabawy, ważne jest, aby zapewnić im dużo kości i zabawek do żucia.

Beagle są łagodne, ale wymagają szkolenia i codziennych spacerów. Z wiekiem stają się mniej aktywne. Dzieci powinny mieć oko na swojego Beagle’a, ponieważ stają się one ospałe i leniwe. Rasa ta jest również podatna na otyłość, dlatego pamiętaj o codziennych spacerach lub zajęciach na świeżym powietrzu dla psa Beagle i dzieci w domu. Jeśli jednak chcesz się cieszyć swoim nowym towarzyszem, nie pozwól, by zniechęcił Cię czynnik wieku.

Beagle są bardzo przyjazne i lubią bawić się z dziećmi. Ich psotna natura jest ujmująca, ale pamiętaj, aby nadzorować ich zabawę. Najlepszym momentem na zapoznanie psa rasy Beagle z dziećmi jest okres, kiedy są one małe. Starsze Beagle mogą nie być tak dobrze socjalizowane jak młode szczeniaki, ale mogą być socjalizowane z dziećmi, jeśli są odpowiednio socjalizowane.