Jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć o Beagle’u. W tym artykule omówimy zagrożenia dla zdrowia, długość życia i umaszczenie. Dowiesz się także więcej o osobowości Beagle’a. Ten artykuł zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Beagle’a. W następnej części omówimy korzyści płynące z posiadania tej rasy. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziesz w stanie podjąć decyzję, czy kupić psa miniaturowego Beagle’a jako zwierzę domowe.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z doggames.pl

Beagle miniaturka

Beagle miniaturowe są pomniejszonymi wersjami rasy Beagle. Rasa ta jest znana ze swojego zmysłu węchu i umiejętności znajdowania pożywienia. Niekiedy zdarza się, że Beagle chrupią śmieci lub ludzkie jedzenie, co może prowadzić do nagłej operacji. Psy te są jednak przyjazne i na ogół dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami. Oprócz tego, że są niezwykle urocze i pełne wdzięku, Beagle znane są ze swojego wspaniałego temperamentu i wysokiej inteligencji.

Beagle są dostępne w dwóch podstawowych rozmiarach: od 13 do 15 cali wysokości i od 8 do 10 funtów wagi. Niektóre z nich są podawane jako nieco mniejsze, podczas gdy inne są reklamowane jako większe. Obie wielkości są masywne i muskularne. Beagle ma kwadratowy pysk, szeroki nos, długie uszy oraz prostą, głęboką klatkę piersiową. Ogon jest umiarkowanie długi. Umaszczenie tej rasy jest czarne, brązowe lub białe.

Dawniej beagle były wykorzystywane do polowania na króliki, ale ich niewielkie rozmiary i ograniczona zwinność sprawiały, że nie były w tym zadaniu skuteczne. W związku z tym były one głównie wykorzystywane jako zwierzęta domowe przez rolników i hodowców, a w końcu przekształciły się w większe i szybsze rasy. Dziś Beagle są fantastycznymi zwierzętami domowymi. Przeczytaj wszystko o tej rasie, aby znaleźć psa idealnie pasującego do Twojego stylu życia!

Beagle są znane ze swojego kochającego charakteru, ale temperament jest kwestią bardzo indywidualną. Każdy pies ma odrębną osobowość, która zależy od genetyki i socjalizacji. Pomimo swojego słodkiego usposobienia Beagle są zdolne do tropienia i polowania, a także mają dobry węch. Doskonały Beagle miniaturowy może być idealnym towarzyszem dla kogoś, kto szuka mniejszego Beagle’a. Na co więc czekasz?

Ryzyko zdrowotne miniaturki

Beagle miniaturowy jest mały, ale potężny. Istnieje kilka zagrożeń zdrowotnych związanych z tą rasą, ale ogólnie rzecz biorąc ryzyko zachorowania na poważne choroby jest niskie. Większość problemów zdrowotnych, które dotykają beagle’a jest dość powszechna, w tym jaskra, która zwiększa ciśnienie wewnątrz oka, zaćma i choroby oczu, takie jak postępujący zanik siatkówki (PRA), który może powodować ślepotę. Do innych typowych zagrożeń dla zdrowia Beagle’a należą problemy skórne i infekcje oczu.

Wymioty są częstym objawem, ale nie należy ich ignorować. Beagle, który wymiotuje niespodziewanie, mógł połknąć truciznę lub substancję toksyczną. Wymioty występujące częściej niż raz na 72 godziny mogą wskazywać na poważną chorobę podstawową. Podobnie, Beagle, u którego występują wielokrotne biegunki, wymioty i utrata wagi powinien jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii.

Czytaj więcej:   Ile kosztuje pies rasy Beagle z zarejestrowanej hodowli ZKwP?

Beagle jest podatny na napady drgawek, które mogą być spowodowane różnymi przyczynami, w tym genetycznymi. Jeśli Beagle urodzi się z drgawkami, mogą one mieć charakter idiopatyczny lub dziedziczny, powodując nagłe i mimowolne drgawki. Może też dojść do urazu głowy, tak jak u ludzi. Chociaż drgawki u psów występują stosunkowo rzadko, nieleczone mogą być śmiertelne.

Szczenięta rasy beagle mogą cierpieć na ataki, niedoczynność tarczycy, alergie, głuchotę i choroby serca. Aby uniknąć takich problemów zdrowotnych, dobrym pomysłem jest adopcja szczeniaka rasy Beagle. Ważne jest jednak także, aby znaleźć renomowanego hodowcę, ponieważ źle wybrany szczeniak może mieć później problemy zdrowotne. Możesz także sprawdzić, czy hodowca uzyskał jakiekolwiek certyfikaty zdrowotne od Orthopedic Foundation for Animals lub od Canine Eye Registry Foundation.

Długość życia miniaturki

Średnia długość życia Beagle’a wynosi od 11 do 15 lat, ale rasa ta jest bardzo podatna na niektóre choroby, zwłaszcza w młodym wieku. Szczepienia są aktywnym sposobem ochrony właściciela zwierzęcia przed powszechnymi chorobami, ale są one szczególnie ważne dla młodych szczeniąt. Beagle ma dłuższe życie niż niektóre większe rasy, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że szczeniak otrzyma odpowiednie szczepionki już w wieku szczenięcym.

Drugą główną przyczyną śmierci psów tej rasy są urazy. Chociaż większość psów rasy beagle można uchronić przed tego typu sytuacjami, uraz nadal może prowadzić do śmierci. Na przykład szczeniak może zostać potrącony przez samochód, przypadkowo nadepnąć na ostry przedmiot lub zginąć podczas jazdy samochodem. Choroby neurologiczne to kolejna ważna przyczyna śmierci szczeniąt rasy beagle. Należą do nich choroby mózgu i rdzenia kręgowego, które mogą prowadzić do drgawek, paraliżu i śmiertelnych udarów. Do innych chorób należą nowotwory.

Beagle są podatne na różne problemy zdrowotne. Niedobór czynnika VII wpływa na białko FVII, które odgrywa ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Z tego powodu u psa z tym zaburzeniem mogą występować nietypowe krwawienia. Dobrą wiadomością jest to, że zaburzenie to można skorygować za pomocą rutynowej operacji i może ono prowadzić do normalnej długości życia. NCCD jest chorobą genetyczną, która zwykle dotyka szczenięta rasy Beagle. W 2012 r. naukowcy zidentyfikowali mutację w tym genie, która wywołała chorobę.

Długość życia psa rasy Beagle może wynosić od 15 do 20 lat. Są wytrzymałe i mogą być trudne w szkoleniu, ale są bardzo przyjazne w stosunku do obcych. Mogą jednak również stać się otyłe, co może mieć negatywny wpływ na ich zdrowie. Beagle mogą żyć od 15 do 20 lat, w zależności od wielkości i poziomu aktywności. Beagle to dobry wybór dla osób szukających psa miniaturowego.

Sierść miniaturki

Sierść beagle’a miniaturki powinna pokrywać większą część ciała psa i sięgać do nasady ogona. Kupując płaszcz dla swojego beagle’a należy zachować ostrożność, ponieważ trudno będzie przyzwyczaić go do noszenia takiego płaszcza. Płaszcze dla beagle’i powinny być dobrze dopasowane, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przymierzyć kilka fasonów. Beagle mogą mieć trudności z ubieraniem się w płaszcz, ponieważ ich sierść może przyklejać się do płaszcza lub utknąć w zaroślach.

Czytaj więcej:   Jak przeprowadzić trening samotności u psa

Płaszcze dla beagle’ów są dostępne w różnych kolorach. Klasyczny czerwony Beagle jest ciemno szkarłatny, ale niektóre rasy są bardziej kolorowe. Unikalną odmianą umaszczenia, uznawaną przez wiele klubów kynologicznych, jest również bluetick Beagle. Kleszcze w nazwie odnoszą się do piegów na sierści Beagle’a. Wzór ten przypomina wzór na sierści. Wzór ten przypomina wzór owczarka australijskiego blue merle, choć u owczarka australijskiego występują większe plamy koloru.

Istnieją również Beagle bluetick, które mają takie same cechy jak Beagle o umaszczeniu merle. Ta odmiana ma piegowate umaszczenie, ale nie jest uważana za czystą rasę Beagla. Co więcej, rasy Bluetick Beagles nie są czystej krwi Beaglami, więc mogły być skrzyżowane z inną rasą. Z drugiej strony, kieszonkowy Beagle może być mieszańcem, co oznacza, że jego rodzice mogą być różnych ras.

Mini Beagle jest mniejszy niż pełnowymiarowy Beagle, ma kwadratową kufę, duże oczy i klapnięte uszy. Jest również mniejszy od pełnowymiarowego beagle’a i waży od 7 do 15 funtów. Sierść Mini Beagle’a jest krótka, gęsta i prosta, z podszerstkiem z delikatniejszego włosa. Ma błagalny wyraz twarzy. Chociaż rzadko spotyka się albinosy, jest to wspaniałe zwierzę dla rodziny.

Typowy temperament miniaturki

Choć beagle miniaturki jest stosunkowo zdrową rasą, trzeba mieć świadomość, że u tego małego psa mogą wystąpić poważne problemy zdrowotne. Karłowatość jest szczególnie powszechna u rasy Beagle, a pies, który nie ma przynajmniej pełnego rozmiaru jednej łapy, może cierpieć z powodu koślawych kończyn, problemów ze stawami lub nieprawidłowości w budowie kręgosłupa. Takie psy nie tylko będą powodowały ogromny dyskomfort, ale również będą musiały płacić bardzo wysokie rachunki u weterynarza. Z tych powodów zaleca się, aby suczka Beagle została poddana zabiegowi sterylizacji.

W przeciwieństwie do niektórych innych ras, Beagle miniaturowy ma temperament swojego większego kuzyna. Jest to pies przyjazny i otwarty. Nie jest szczególnie dobry w stróżowaniu, ale jest wspaniałym towarzyszem. Jego silny węch i chęć polowania sprawiają, że jest doskonałym psem do towarzystwa, ale nie jest dobrym psem stróżującym. Beagle miniaturowy nie jest jednak niezawodnym psem stróżującym.

Podobnie jak inne rasy psów, Beagle są na ogół przyjazne i towarzyskie. Są energiczne, lubią zabawę i kontakt z dziećmi, dlatego wymagają stałego nadzoru. Dogadują się także z innymi psami i kotami, ale powinny być socjalizowane z dziećmi od najmłodszych lat. Beagle mogą być trudne w szkoleniu, a mimo że są małymi psami, często są bardzo kochające i czułe.

Beagle po raz pierwszy został uznany za rasę w 1885 roku. Amerykański Związek Kynologiczny (AKC) uznał tę rasę w 1885 roku, a następnie rozpowszechnił ją na całym świecie. W XX wieku rasa ta była hodowana i rozwijana na całym świecie. Od tego czasu stała się bardzo cenionym towarzyszem. AKC opublikowała wzorce rasy, które określają idealne cechy danej rasy.