Istnieją pewne warunki, które sprawiają, że pies jest wrażliwy na niskie temperatury. Twój pies musi mieć odpowiednie warunki zdrowotne, aby mógł przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas. Psy z chorobami serca lub cukrzycą są bardziej narażone na ryzyko odmrożeń. Psy te są również bardziej podatne na hipotermię, która jest spowodowana nagłym spadkiem temperatury ciała. Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się więcej o beaglach i zimnej pogodzie.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z elmowo.pl

Nie zmuszaj psów do przebywania w pomieszczeniach zamkniętych

Rasa ta została selektywnie wyhodowana przez ludzi, aby kochać i szanować ludzi, nic więc dziwnego, że stała się ulubionym obiektem eksperymentów podczas zimnej wojny. Beagle były maltretowane i torturowane, ale Hansen teraz żałuje tych eksperymentów. Uważa, że beagle są po prostu zbyt miłe i plastyczne, aby poddawać je takim warunkom. Nie zmuszaj swojego psa rasy beagle do mieszkania w domu.

Nie zmuszaj psów do szczekania

Nie zmuszaj psów do szczekania na dworze. Choć to zupełnie normalne, że psy szczekają ostrzegawczo, nie jest to jednak powodem do zakłócania spokoju w domu. Aby zminimalizować nadmierne szczekanie, podajemy kilka wskazówek:

Nie zmuszaj psa do przebywania w domu

Nie zmuszaj psów rasy Beagle do pozostawania w domu, zwłaszcza przy złej pogodzie. Szczenięta rasy Beagle są niezwykle ciekawskie i gryzą wszystko, co wpadnie im w ręce. Zanim wprowadzisz je do domu, pozwól im eksplorować dom przez co najmniej sześć miesięcy. Choć może się to wydawać stratą czasu, szczenięta w końcu nauczą się rozpoznawać, które przedmioty są bezpieczne, a które nie.

Czytaj więcej:   L4 z powodu chorego psa – coraz częstszy benefit w firmach

Nie zmuszaj psów do samotnego przebywania w domu

Aby skutecznie pokonać lęk separacyjny, musisz stworzyć rutynę treningową i trzymać się jej. Nie powinieneś nigdy zostawiać swojego beagle’a samego na dłuższy okres czasu, ale konieczne jest zapewnienie psu jakiejś formy odwrócenia jego uwagi podczas Twojej nieobecności. Wyszkolenie starego psa może być wyzwaniem, dlatego należy być cierpliwym i konsekwentnym podczas sesji szkoleniowych. Jednak dzięki cierpliwości i konsekwentnemu szkoleniu będziesz w stanie skutecznie wyszkolić psa, aby pozostał sam i był spokojny podczas Twojej nieobecności.

Nie zmuszaj psa do szczekania podczas zabawy

Jeśli chcesz zapobiec szczekaniu psa podczas zabawy, ważne jest, abyś dowiedział się, co jest tego przyczyną. Chociaż niektóre przyczyny mogą być trudniejsze do usunięcia niż inne, możesz zastosować wiele skutecznych metod, aby ograniczyć szczekanie psa. Czas zabawy to świetna zabawa dla Ciebie i Twojego psa. Jednak zmuszanie psa do szczekania podczas zabawy doprowadzi jedynie do frustracji i nasilenia szczekania.

Nie zmuszaj psa do szczekania podczas ćwiczeń

Niektórym psom wystarcza kilka minut ćwiczeń dziennie, jednak większość z nich mogłaby skorzystać z dodatkowych pół godziny. Porządny trening powstrzyma je od szczekania na intruzów lub domagania się uwagi z Twojej strony. Niezależnie od tego, czy bawią się w przeciąganie liny czy aportowanie, ćwiczenia fizyczne są korzystne zarówno dla Twojego umysłu, jak i dla ciała psa. W końcu zmęczone psy są spokojniejsze! Dlaczego więc zmuszać psa do szczekania?