Jest wiele czynników, które musisz wziąć pod uwagę, zakładając hodowlę Beagle. Buda dla szczeniaka powinna być położona jak najbliżej domu. Twoja nowa buda powinna mieć także miejsce do biegania. Średniej wielkości Beagle mają dużo energii i powinny mieć dużo miejsca do biegania. Nie powinny być też trzymane w zamknięciu przez dłuższy czas.

Buda wewnętrzna czy zewnętrzna w hodowli

Podejmując decyzję, czy kupić dla swojego Beagle’a budę krytą czy otwartą, należy wziąć pod uwagę osobowość i styl życia tej rasy. Jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie występują ekstremalne wahania temperatury, Twojemu Beagle’owi może być lepiej spać w domu, ale jeśli pogoda jest zimna lub deszczowa, może być szczęśliwszy na zewnątrz. W pomieszczeniach zamkniętych należy zapewnić dostęp do świeżej wody i karmy. Buda zewnętrzna powinna być na tyle duża, aby pies mógł w niej stanąć i merdać ogonem bez dotykania jej boków.

Rozważając wielkość budy zewnętrznej dla Twojego Beagle’a, weź pod uwagę ilość stóp kwadratowych powierzchni podłogi, jaką zapewnia. Mała buda może być wystarczająca, jeśli pies przebywa z jednym człowiekiem. Większe budy są lepsze dla pojedynczego psa, ale mogą też pomieścić kilka psów. Uptown Welded Wire Kennel to dobry przykład budy zewnętrznej z wytrzymałym, wodoodpornym dachem. Jest ona dostępna w różnych rozmiarach, w tym bardzo dużym i bardzo dużym.

Beagle potrzebują własnej przestrzeni. Ich naturalnym instynktem jest instynkt terytorialny, co oznacza, że uwielbiają mieć swoją własną przestrzeń. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na budowę budy dla swojego Beagle’a wewnątrz czy na zewnątrz, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Jednak powinieneś wypuszczać go na zewnątrz tylko przy dobrej pogodzie. Jeśli pogoda jest kiepska, powinieneś rozważyć zakup budy zewnętrznej, takiej jak Pro Select Modular Kennel.

Jeśli szukasz dużego podwórka, możesz kupić dla swojego Beagle’a dużą, luksusową budę. Jeśli jednak zamierzasz hodować Beagle w celach zarobkowych, możesz rozważyć zakup małej budy dla swojego pupila. Oba typy bud mają swoje wady i zalety, ale najważniejszą kwestią jest lokalizacja. Nie chcesz przecież kupić drogiej budy tylko po to, by odkryć, że nie ma w niej miejsca dla Twojego Beagle’a.

Koszty w hodowli

Z posiadaniem psa Beagle wiąże się wiele kosztów. Kupno psa w sklepie zoologicznym może kosztować Cię nawet 1500 dolarów, a rasa ta jest znana z tego, że trudno się nią opiekować. Można nawet znaleźć młyn szczeniąt, który sprzedaje beagle’e za kilka dolarów. Chociaż szczenięta są słodkie i urocze, nie zawsze są zdrowe, a jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed zakupem jednego z młyna szczeniąt.

Zanim zaczniesz budować swoją hodowlę, powinieneś utworzyć osobę prawną, czyli spółkę LLC. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością chroni właścicieli przed osobistą odpowiedzialnością za wszelkie długi finansowe, jakie mogą powstać w związku z prowadzoną działalnością. Możesz utworzyć spółkę LLC samodzielnie lub wynająć firmę taką jak Best LLC Services. Będziesz musiał zatrudnić zarejestrowanego agenta dla swojej spółki LLC, ale wiele firm oferuje tę usługę za darmo. Jeśli nie czujesz się komfortowo, działając jako zarejestrowany agent, możesz zatrudnić przyjaciela lub krewnego, aby to zrobić. Konieczne będzie także zarejestrowanie się w celu płacenia podatków federalnych i stanowych.

Czytaj więcej:   Pies rasy Beagle - tresura

Trzeba też kupić zabawki dla psa. Zabawki dla psów mogą mieć różną postać – od piłek dla psów z twardej gumy po zabawki sznurowe. Zabawki dla psów pomogą zapewnić psu rozrywkę i zapobiegną jego ciągłemu szczekaniu. Rozsądnie jest kupić tyle zabawek, na ile Cię stać, ponieważ po pewnym czasie psy prawdopodobnie zniszczą niektóre z nich. Początkowy koszt zabawek dla psów wynosi zazwyczaj około 20 dolarów za budę, ale kwota ta będzie rosnąć w miarę niszczenia ich przez psa.

Oprócz rodowodów powinieneś zwrócić uwagę na inne czynniki, które wpływają na koszt szczeniaka. Jeśli nie ma widocznych problemów zdrowotnych, szczeniak będzie zdrowszy niż ten, który miał problem z dysplazją stawów biodrowych. Jednak problemy zdrowotne związane z dysplazją stawów biodrowych sprawiają, że hodowla szczeniaka rasy Beagle jest droższa niż szczeniaka ze sklepu zoologicznego. Jako nowy właściciel musisz upewnić się, że przed dokonaniem zakupu zapoznałeś się z ceną szczeniąt.

Wielkość w hodowli

Wielkość Beagle’a jest bardzo zróżnicowana. Rasa ta ma wysoki poziom energii i może być skłonna do nadmiernego szczekania i wycia. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać hodowlę, która znajduje się w rozsądnej odległości od domu. Buda, która jest zbyt oddalona od domu, pozostawia psu niewiele możliwości skorygowania złego zachowania lub zaspokojenia jego potrzeb. Jeśli przestrzeń jest na wagę złota, średniej wielkości Beagle może wymagać większej budy, w której będzie miał więcej miejsca do biegania i ćwiczeń.

Wybór odpowiedniej klatki ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa Twojemu Beagle’owi. Klatka powinna być umieszczona w pobliżu łóżka właściciela, ponieważ szczeniakowi łatwiej jest przyzwyczaić się do nowego otoczenia, jeśli widzi swojego właściciela. Nie powinna być również umieszczana w pobliżu gorącej baterii lub przeciągu w domu, ponieważ może to być szkodliwe dla zdrowia szczeniaka. Nie jest też dobrym wyborem skrzynia ustawiona w pobliżu kuchni lub pokoju dziecięcego.

Aby określić wielkość klatki, należy zapoznać się z normami obowiązującymi w danej hodowli. Zgodnie ze standardem Związku Kynologicznego dla tej rasy klatka powinna sprawiać wrażenie wysokiej jakości, ale nie powinna być szorstka. Powinna to być również przestronna, bezpieczna i wygodna przestrzeń dla Twojego Beagle’a. Nie zapomnij wybrać wysokiej jakości klatki dla beagle’a. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się klatką, która pasuje do Twojego stylu życia i Twojego domu.

Beagle są znane ze swojej zdolności do wykrywania zapachów, co czyni je przydatnym narzędziem do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków. Rasa ta jest tak wszechstronna, że była wykorzystywana jako pies policyjny na całym świecie. Amerykański Kennel Club i Kennel Club z Wielkiej Brytanii uznały obie odmiany. Istnieją jednak pewne istotne różnice w wielkości i rasie. Jeśli pies jest zbyt duży, może być narażony na problemy z sercem lub stawami.

Wybór budy dla szczeniaka rasy beagle w hodowli

Istnieje wiele różnych rodzajów klatek dla szczeniaka rasy Beagle. Musisz zdecydować, która z nich będzie najlepsza dla Twojego szczeniaka – od jej wielkości po liczbę osób, które może pomieścić. Niektóre rodzaje klatek lepiej sprawdzają się w podróży niż inne. Tkaninowe transportery z konstrukcją ramową świetnie nadają się do podróżowania ze szczeniakiem, ale nie są lekkie ani niezawodne. Lepszym rozwiązaniem jest buda z dachem, dzięki któremu szczeniak nie może się wydostać na zewnątrz i utknąć w dziurze.

Czytaj więcej:   Pies rasy Beagle - jakie zabawki wybrać

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze klatki, jest rodzaj ściółki. Beagle często po wypadkach wypychają ściółkę z budy. Upewnij się, że masz zapasowy kocyk dla swojego pupila. Małe kawałki koca matki również pomogą powstrzymać szczeniaka przed sikaniem na niego. Możesz też wykorzystać małe kawałki starych koców matki.

Rodzaj budy, jaką wybierzesz, będzie zależał od Twojego budżetu. Nie chcesz wydawać zbyt dużo na budę, jeśli zamierzasz mieć tylko jednego szczeniaka. Możesz też zainwestować w luksusową i przestronną budę, która zapewni Twojemu szczeniakowi domowy komfort, jakiego potrzebuje. Szczeniak beagle zasługuje na szczęśliwe życie, a buda dla niego powinna odpowiadać jego potrzebom i stylowi życia.

Należy pamiętać, że beagle potrzebuje więcej miejsca niż mały pies. Wysokość budy powinna być o trzy do czterech centymetrów wyższa niż głowa psa. Pamiętaj, że w pomiarze nie musisz uwzględniać ogona psa. Wysokość i długość budy powinny być o trzy do czterech centymetrów wyższe i dłuższe niż głowa psa.

Szkolenie beagle’a do tropienia królików w hodowli

Jeśli polujesz na króliki, beagle może być doskonałym towarzyszem polowań. Jego instynktowne zachowanie polegające na gonieniu po okręgu jest jednym z powodów, dla których rasa ta jest tak popularna wśród myśliwych. Z drugiej strony króliki mają ograniczony obszar występowania i nie opuszczą go, gdy zostaną upolowane. Ponadto w razie zagrożenia zwalniają i wychodzą z ukrycia, co może przewyższyć możliwości beagle’a. Jest jeszcze Br’er Rabbit.

Zacznij od zapoznania psa z zapachem królika. Rozpocznij szkolenie na ogrodzonym terenie. Pozwól psu powąchać królika, ale nie pozwól mu się nim bawić w tak młodym wieku. Zamiast tego zabierz go w miejsce, gdzie będzie mógł łatwo gonić króliki, najlepiej wcześnie rano lub późno w nocy. Zapach królika przyciągnie uwagę psa, co doprowadzi do tego, że złapie on zapach królika.

Jeśli Twój Beagle nie jest przyzwyczajony do zapachu królika, możesz spróbować go wytresować, umieszczając go w zamkniętym pomieszczeniu z królikiem. Następnie daj mu szansę powąchania królika, pogonienia go, a potem złapania go. Gdy w końcu mu się to uda, pochwal go i nagródź za to, że jest dobrym łowcą. Wzmocni to pozytywne zachowania, które chcesz, aby wykazywał.

Szkolenie psa do polowania wymaga czasu i cierpliwości. Rasa ta jest znana ze swoich zdolności do polowania na króliki i wielu myśliwych jest nią zachwyconych. Należy jednak pamiętać, że proces szkolenia może być kosztowny i czasochłonny. Dla większości ludzi szkolenie beagle’a do polowania na króliki jest inwestycją, która na dłuższą metę bardzo się opłaca. Jeśli chcesz wytrenować swojego beagle’a do polowania na króliki, rozważ wynajęcie tresera.