W nocy zamykaj psa w klatce na 10-12 godzin lub kładź go w jego klatce. Jeśli pies załatwia się w domu, włóż do klatki zabawkę do żucia, a w pobliżu trzymaj smycz i latarkę. Pies nie może spać spokojnie bez swoich ludzkich towarzyszy, więc pamiętaj o nadzorowaniu ich, ale jeśli dom jest pusty, utrzymuj klatkę w czystości.

W nocy zamykaj psa w klatce na 10-12 godzin

W nocy pies potrzebuje trochę czasu, aby odpocząć i zregenerować siły. Zamknij psa w klatce na 10-12 godzin, a w razie potrzeby nawet na więcej. Idealnie byłoby, gdybyś trzymał klatkę w korytarzu lub sypialni. Jeżeli wychodzisz z domu na kilka godzin, zabierz psa na przerwę na załatwienie się do toalety. Jeśli musisz opuścić dom na dłużej niż sześć godzin, zorganizuj kogoś, kto przyjdzie i zajmie się psem.

Przed szkoleniem psa w klatce naucz go wychodzić z pomieszczenia i wracać z klatką. Możesz też kazać mu siadać, gdy wracasz. Przed szkoleniem psa w klatce lepiej jest zapewnić mu ćwiczenia fizyczne. Wyczerpany pies będzie miał mniej energii, aby protestować i prawdopodobnie nawet zaśnie w klatce. Możesz wypróbować tę samą metodę szkolenia w ciągu tygodnia, aby uniknąć negatywnej reakcji.

Gdy pies przyzwyczai się do klatki, powinieneś zacząć ignorować jego skomlenie w nocy. Nie powinieneś reagować na jego skomlenie lub płacz, ponieważ wzmocni to jego negatywne zachowanie i zachęci go do dalszego wydawania dźwięków w celu zwrócenia na siebie uwagi. Kiedy pies przebywa w swojej klatce, obserwuj go i dawaj mu smakołyki, jeśli jest cicho. Po kilku dniach pies przyzwyczai się do tego, że jest szkolony w klatce i wkrótce będzie do niej przyzwyczajony.

Trzymaj w klatce zabawkę do żucia

Jeśli Twój pies lubi gryźć różne przedmioty, trzymanie w klatce zabawki do żucia pomoże mu się nimi zająć. Psy mogą gryźć i niszczyć swoje klatki, co może powodować ścieranie się ich zębów. Powinieneś używać trwałych zabawek do żucia, które są w stanie wytrzymać silne szczęki, ale są wystarczająco miękkie, aby nie uszkodzić zębów psa.

Aby zapewnić psu zajęcie, włóż do skrzyni ulubioną zabawkę do żucia wraz ze znajdującym się w środku smakołykiem. Ułatwi to psu przejście do klatki. Ulubiona zabawka jest również dobrym sposobem na uspokojenie psa, gdy zostaje sam. Najlepiej, aby była to zabawka bezpieczna, na przykład gumowa piłka, aby nie zrobiła psu krzywdy.

Wprowadzając psa do klatki, włóż do środka zabawkę do żucia, aby pies miał zajęcie, kiedy jesteś poza domem. Pies będzie często wchodził do klatki, aby gryźć zabawkę. Zabezpiecz miskę, aby się nie rozsypała. Następnie umieść zabawkę do żucia wewnątrz klatki, a Twój szczeniak będzie mógł cieszyć się spokojnym wieczorem.

Czytaj więcej:   Czy pies rasy Beagle może mieszkać na dworze?

Trzymaj smycz w pobliżu drzwi

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się zamknąć psa w domu po zmroku, warto trzymać smycz w pobliżu drzwi. Trzymanie smyczy w pobliżu drzwi sprawi, że będzie ona blisko obroży psa, co zapobiegnie jego ucieczce. Zaoszczędzisz sobie również wielu frustracji, jeśli pies przypadkowo zrobi kupę na dywan. Dzięki smyczy pies nie będzie się nudził w klatce.

Trzymaj latarkę w pobliżu drzwi

Trzymanie latarki w pobliżu drzwi podczas zamykania psa na noc ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa. Ciemność może być dezorientująca i sprawiać, że intruz czuje się bardziej bezbronny. Ponadto można ją wykorzystać do identyfikacji ukrytych zagrożeń lub dostrzeżenia potencjalnych napastników. Dzięki tym wskazówkom możesz sprawić, że Twój dom będzie bezpieczniejszy i mniej prawdopodobne, że stanie się celem ataku. Trzymaj latarkę w pobliżu drzwi, gdy zamykasz je na noc.

Trzymanie latarki w pobliżu drzwi podczas zamykania psa lub szczeniaka to prosty sposób na ochronę jego i Twojego domu. Trzymaj ją w pobliżu drzwi, wraz z torebką na kupy i szelkami. Dzięki tym akcesoriom Twój pupil będzie bezpieczny, jeśli postanowi załatwić się w ciemności. Latarka pomoże Ci również sprawdzić, czy pies ćwiczył załatwianie się do nocnika w środku.

Nie zamykaj psa w łazience

Jednym z częstych błędów popełnianych przez ludzi jest zamykanie psów w łazience na noc. O ile nie jest to poważny problem w przypadku łazienki wyposażonej w okna, o tyle mała łazienka nie jest najlepszym miejscem do pozostawiania psa bez nadzoru przez wiele godzin. Oprócz stwarzania zagrożenia dla psa, pozostawianie go w łazience może powodować u niego znudzenie i frustrację. Pies może nawet zachorować, gryząc toksyczne przedmioty znajdujące się w łazience. Ponadto płytki łazienkowe są zimne, co może pogorszyć stan zapalny stawów u starszych psów. Co więcej, psy cierpiące na lęk separacyjny mogą być bardzo smutne, jeśli zostaną zamknięte w swoim pokoju. Mogą nawet wykazywać objawy skrajnego stresu i niepokoju.

Jeśli zauważysz, że Twój pies brudzi łóżko w nocy, może to świadczyć o problemach z drogami moczowymi. Ewentualnie pies może pić zbyt dużo wody, co może powodować częste oddawanie moczu. Aby temu zapobiec, możesz ograniczyć spożycie wody przez psa, częściej zabierać go do łazienki lub zapewnić mu zajęcia, które lubi. Choć metody te mogą wydawać się przesadne, w rzeczywistości mogą okazać się bardzo pomocne w poprawie jakości życia szczeniaka.

Unikaj szkolenia w klatce

Chociaż szkolenie psa w klatce może być doskonałym narzędziem do kontrolowania ogólnego zachowania psa, powinieneś unikać zamykania zwierzęcia w klatce na noc w domu. Zamiast tego powinieneś używać klatki przez krótki okres czasu i stopniowo wydłużać czas, kiedy wypuszczasz psa na zewnątrz. Jedynym sposobem na to, by pies przestał bać się klatki, jest niedopuszczenie do tego, by działy się w niej złe rzeczy.

Ważne jest, aby stworzyć klatkę dla psa, niezależnie od jego wieku. Zapewnia ona psu bezpieczne miejsce do spania, a wiele psów uważa ją nawet za swoją sypialnię. Po ukończeniu dwóch lat należy zaprzestać zamykania psa w klatce na noc. Młode psy są podatne na kłopoty i nie będą zachowywać się tak dobrze bez nadzoru, jak psy dojrzałe. Możesz także używać klatki do przyzwyczajania psa do domu, gdy zostawiasz go na dłuższy czas.

Czytaj więcej:   Czy szczeniak może chodzić po schodach

Szkolenie psa w klatce, aby spał w nocy, jest szczególnie korzystne, gdy pies zostaje na noc sam w domu. Chociaż pies może nie być zadowolony z tego pomysłu, szkolenie w klatce może pomóc mu lepiej spać. Ponieważ pies będzie czuł się bezpiecznie i pewnie we własnym otoczeniu, będzie mniej skłonny do zakłócania Twojego snu. Nawet kiedy jesteś poza domem, pies nadal będzie miał okazję do badania i wąchania dźwięków wokół siebie.

Unikaj szkolenia w zakresie załatwiania się do nocnika

Gdy wyprowadzasz szczeniaka na spacer, nie ekscytuj się nim zbytnio ani nie baw się z nim. Twój szczeniak musi się nauczyć, że przerwy na załatwianie potrzeb fizjologicznych mają charakter służbowy, a nie przyjemnościowy. Jeśli szczeniak nie załatwi się do nocnika w ciągu pięciu minut od wyjścia z klatki, należy umieścić go z powrotem w klatce. W ten sposób unikniesz problemu porannej pobudki.

W ciągu dnia szczeniak będzie narażony na kontakt z zapachem materiałów do nauki załatwiania się do nocnika. Jest to bardzo częsty problem. Musisz zapewnić szczeniakowi bezpieczne i wygodne miejsce, w którym będzie mógł się załatwiać. Upewnij się, że miejsce to jest dobrze oświetlone. Szczeniak, któremu nie wolno załatwiać się na dywanach lub wykładzinach, łatwo się rozprasza i nie korzysta z nich prawidłowo.

Choć może się to wydawać oczywiste, unikanie nauki załatwiania się na nocnik poprzez zamykanie psa w łóżku może doprowadzić do katastrofy. Twój pies będzie myślał, że skrzynia jest jedynym miejscem, w którym może się załatwiać, a to może znacznie pogorszyć Twój program nauki czystości. Jeśli chcesz uniknąć katastrofy, musisz zachować szczególną czujność przy wyprowadzaniu psa na spacer, aby załatwił się do toalety.

Unikaj długotrwałej samotności

Bardzo częstym błędem jest zamykanie psa na noc w klatce. Nie jest to jednak jedyny problem. W rzeczywistości samotność psa może wynikać z czegoś więcej niż tylko z braku towarzystwa. Jeśli zostawiasz go samego na dłużej niż dziesięć lub dwanaście godzin, prawdopodobnie cierpi z powodu samotności. Jeśli zamykasz go w klatce, zmniejszasz również jego szanse na rozwój choroby psychicznej.

Mimo że możesz trzymać psa poza klatką, może on doświadczać niepokoju emocjonalnego. Wielu właścicieli zwierząt uważa, że trzymanie radia obok klatki dla psa może pomóc mu złagodzić stres związany z samotnością. Bach lub Justin Bieber to dobry wybór. Z drugiej strony nie zaleca się słuchania death metalu. Chociaż słuchanie muzyki z psem może pomóc mu w zapewnieniu rozrywki, nie powinno zastępować czasu spędzanego z Tobą.